Zrezygnowali z możliwości decydowania

Na dzień 25 września 2015r. sołtys Gogolewa -Adam Franciszczak zaprosił mieszkańców Gogolewa na zebranie wiejskie, podczas którego miano dyskutować nad planem podziału funduszu sołeckiego na 2016 rok dla naszej wsi. Uprawnionych do głosowania w tej sprawie w naszym sołectwie jest 409 osób. Ku zdziwieniu na tymże zebraniu pojawiło się zaledwie 9 osób - w tym Sołtys i 4 członków Rady Sołeckiej. W ten sposób reszta mieszkańców samowolnie zrezygnowała z współtworzenia planu podziału funduszu.

Oprócz nielicznych mieszkańców obecni byli także goście : Burmistrz Krobi - Sebastian Czwojda oraz radna Rady Miejskiej w Krobi Genowefa Skrobała. W oczekiwaniu na przybycie większej liczby mieszkańców czas wykorzystała pani Sylwia Maćkowiak, która także uczestniczyła w początkowej części spotkania.

Głównym celem było uchwalenie planu podziału funduszu sołeckiego na 2016 rok. W związku z tak przerażająco małą frekwencją uwag do planu praktycznie nie było , a zaproponowany przez Sołtysa i Radę Sołecką projekt przyjęto jednogłośnie.

Plan wykorzystania funduszu w 2016 roku przewiduje m.in.

- zakup kostki brukowej w celu kontynuowania wymiany wzdłuż drogi gminnej - 11000 zł

- organizacja imprez kulturalno - rozrywkowych - 4500 zł ( usługi 2200 zł i zakupy 2300 zł)

- środki czystości na świetlicę - 200 zł

- doposażenie świetlicy : zakup stołów oraz środka do konserwacji parkietu - 3000 zł

- utrzymanie zieleni : 400 zł

- zakup żużla na drogi oraz koszt transportu : 1600 zł

 

W dalszej części zebrania przedstawione zostały zamiary działań Urzędu Gminy w Gogolewie w 2016r. Dyskutowano również nad bieżącymi sprawami.

 

 

tekst/fot:WojDor

  

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7192051 osób.
realizacja 2011: studio fabryka