Zebranie sprawozdawcze OSP Gogolewo

Dnia 24 stycznia 2017r, w Gogolewie odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak co roku podczas tych spotkań omawiano co wydarzyło się w roku poprzednim oraz planowano działania na rok bieżący.

Zebranie otwarł i przybyłych druhów oraz mieszkańców powitał prezes OSP Gogolewo dh Maciej Bela.

 Wśród obecnych na zebraniu gości wymienić należy :

- Sebastiana Czwojdę - Burmistrza Krobi

- dh Jana Dudę - prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krobi 

- dh Adama Sarbinowskegoi - wiceprezesa Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krobi 

- dh Pawła Dudę - komendanta M-G ZOSP RP w Krobi 

- Genowefę Skrobała - radną Rady Miejskiej w Krobi

Na początku wybrano osoby funkcyjne zebrania: przewodniczącym został Jan Duda, sekretarzem - Jarosław Przybylski. W skład Komisji Uchwał i Wniosków weszli: Tomasz Grzymisławski, Wojciech Dorsz i Mariusz Tysiak.

W programie zebrania  odczytane zostały sprawozdania :

- z działalności jednostki w 2016r - dh Jarosław Przybylski

- z finansów jednostki - dh Tomasz Roszak

- sprawozdanie Komisji Rewizyjnej złożył dh Szymon Zawieja

Według zebranych Zarząd jednostki wypełnił swoje obowiązki w 2016 roku, czego dowodem było udzielenie mu jednogłośnego absolutorium.

Ci sami druhowie przedstawili plany działalności na obecny 2017 rok. Wspomnieć tu należy o dwóch ważnych faktach. Po pierwsze, jak wiadomo w ubiegłym roku miało miejsce włamanie do gogolewskiej remizy. Dzięki ubezpieczeniu skradziony sprzęt udało się zastąpić nowym. Po drugie, kilka dni temu został podmieniony strażacki wóz bojowy. Nasi strażacy obecnie użytkują auto, które do nie dawna służyło w Krobi. Jest to średni wóz marki Iveco. 

Następnie zabrali głos goście - druhowie z Krobi, którzy przedstawili krótkie sprawozdania z działalności jednostek OSP na terenie powiatu gostyńskiego, głównie jednak jednostek gminy Krobia. Zaprezentowali także analizę zdarzeń i zagrożeń jakie miały miejsce w 2016 roku. Podkreślano jak zmienia się charakter działania jednostek OSP.  Dh Adam Sarbinowski w bardzo szczegółowy sposób przedstawił zebranym plan działania OSP w Gminie Krobia w roku 2017. Podkreślał przy tym jak bardzo dużo działań skierowanych jest do młodzieży. Uwydatnił konieczność takowych działań aby zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi OSP. W Gogolewie oczywiście działa młodzieżowa drużyna, lecz w różnych jednostkach na terenie powiatu jest już z tym problem. 

Ciekawą i dobrą wiadomość przekazał dh Paweł Duda. Jak wiadomo od jakiegoś już czasu w Ostrowie Wlkp. stacjonuje śmigłowiec LPR. Okazuje się, że na terenie naszej gminy kilku strażaków ochotników przeszło już szkolenie i mają uprawnienia do przygotowania lądowiska i pomocy w akcji. 

Głos zabrał także Burmistrz Krobi - Sebastian Czwojda. W swoim wystąpieniu podkreślił jak ważna jest rola takich organizacji jak OSP w życiu społeczeństwa, szczególnie na wsi.

- Jeszcze nigdy nie słyszałem żeby strażacy ochotnicy zawiedli gdy była potrzebna pomoc... - mówił. Pochwalił przy tym także miejscowych strażaków, którzy swoje dobre przygotowanie potwierdzają chociażby podczas zawodów zajmując w nich od wielu lat czołowe miejsca.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się poczęstunkiem dla zebranych.


 


 

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
RozczarowanieOgniomistrz, 2017-01-30 14:48:05
Jakby coraz więcej tych uczestników zebrania. Szkoda, bo burmistrz tak bardzo chciał się przymilić dla wielu.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7200580 osób.
realizacja 2011: studio fabryka