Uczczono 7 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II- zdjęcia

Dziś przypada 7 rocznica śmierci naszego wielkiego rodaka , błogosławionego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w kościele parafialnym w Nieparcie odbyła się "Wieczornica".

 Wieczornicą nazywamy wieczorne spotkanie z motywami artystycznymi organizowane zazwyczaj przez młodzież. Uczniowie Zespołu Szkół w Gostkowie postanowili w ten ciekawy sposób uczcić 7 rocznicę śmierci Papieża - Polaka. W swoim przedstawieniu uczniowie gimnazjum  przybliżyli całe jego życie i działalność duszpasterską, ale i artystyczną . W szczególny sposób podkreślali najważniejsze momenty pontyfikatu, poczynając od samego wyboru Karola Wojtyły na papieża do jakże nam bliskich czasów jego śmierci. W całość przedstawienia wkomponowano utwory muzyczne nawiązujące do tematu. W tle występujących obejrzeć można było zdjęcia z życia Karola Wojtyły a później Jana Pawła II.

Na zakończenie zapalono symboliczne znicze pod obrazem przedstawiającym Ojca Świętego w naszym kościele.

Nad całością czuwała pani katechetka Marzena Szafrańska.

Ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego pod nazwą " Jan Paweł przyjaciel dzieci" . Prace zaprezentowane były w kościele, a nagrody laureatom wręczyła pani Dominika Stróżyk.

 

 

 

 

 

tekst/fot.WojDor


Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7201221 osób.
realizacja 2011: studio fabryka