Prace przy placu zabaw ruszyły- zdjęcia

Wczoraj zgodnie z zapowiedzią rozpoczęła się akcja pod kryptonimem - PLAC ZABAW w Gogolewie.

Mimo deszczu i silnego wiatru potęgującego uczucie zimna, 17 osób  ( w tym dwóch pracowników pana Waleńskiego) odpowiedziało na apel i przybyło aby pracować przy powstającym na nowo placu zabaw w Gogolewie.

Usunięcie starych rur po huśtawkach , równoważniach czy tzw. pociągu, usunięcie krzaków oraz ogólne wyrównanie terenu, takie mieli plany organizatorzy wczorajszej akcji. Nad sprawnym przebiegiem prac czuwali p. Waleński oraz p. Bogdański - sołtys Gogolewa. Bardzo przydał się sprzęt, udostępniony przez p. Alojzego Belę , który w znaczny sposób ułatwił pracę przy budowie nowego placu zabaw. W celu wysprzątania terenu pan Bogdański swoim sprzętem wywiózł gruz i krzaki .

Sprawa braku w Gogolewie placu zabaw często była poruszana na zebraniach wiejskich i innych spotkaniach. Na propozycję wspólnej pracy odpowiedziało niewielu mieszkańców wioski i niestety nie było wsród nich tych , którym na w/w spotkaniach, na placu bardzo zależało. Należy tu zauważyć ,że  pracy przy tej inicjatywie jest jeszcze sporo i każda para rąk jest mile widziana. Według moich informacji następnym etapem będzie praca przy ogrodzeniu terenu. Myślę ,że wtedy pojawi się większa grupa osób , aby sprawnie i jak najszybciej dzieci z całej wsi mogły tam się bawić w nadchodzące ciepłe dni .

 

 

 

 

 

tekst/fot. WojDor


Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7200719 osób.
realizacja 2011: studio fabryka