Pomimo zapowiadanych burz - VI raz pobiegli

Pomimo niekorzystnych prognoz pogody i obaw z tym związanych, organizatorzy postanowili aby festyn rodzinny pod hasłem "VI Bieg Św. Apostołów Piotra i Pawła " odbył się zgodnie z planem 04.06.2017r.. Impreza po raz szósty zorganizowana została przez Zespół Szkół w Gostkowie we współpracy z Radą Rodziców oraz proboszczem parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nieparcie ks. Józefem Dutkowiakiem. Ponownie zebrały się całe rodziny aby wspólnie, mile spędzić niedzielne popołudnie.

Zebranych mieszkańców okolicznych miejscowości oraz gości powitała dyrektor ZS Gostkowo - Dominika Stróżyk. Wśród zaproszonych obecni byli m.in. : Burmistrz Krobi - Sebastian Czwojda, Przewodniczący Międzygminnego Związku Edukacyjnego Gostkowo-Niepart - Zygmunt Ratajczak , rajcy miejscy z Krobi - Genowefa Skrobała i Miejskiej Górki - Michał Pawliczuk. Pani Stróżyk dziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w organizację. W sposób szczególny strażakom z OSP Gogolewo, Gostkowo i Niepart. Nie mogło zabraknąć także słów podziękowania w stronę sponsorów, którzy w rozmaity sposób wspomogli w organizacji.

  Jak zwykle przygotowany plan przewidywał "dla każdego coś miłego". To już tradycja, że zaczyna się od zmagań biegowych - zgodnie z hasłem wydarzenia. Biegacze konkurują w trzech kategoriach wiekowych, rozdzielonych na dziewczyny i chłopców. Startują spod bram kościoła parafialnego w Nieparcie. Meta zaś znajduje się na obok szkoły w Gostkowie, gdzie odbywa się festyn.

Najlepsi w tegorocznym, VI Biegu Świętych Apostołów Piotra i Pawła byli:

KATEGORIA KLASY I-III

- dziewczyny

1. Magdalena Pągowska

2. Vanessa Radoła 

3. Lena Radoła

- chłopcy

1. Dawid Staśkiewicz

2. Kacper Tysiak

3. Wojciech Strugała

KATEGORIA KLASY IV-VI

- dziewczyny

1. Martyna Maćkowiak

2. Oliwia Radoła

3. Marlena Zawada

- chłopcy

1. Rafał Musielak

2. Jakub Tysiak

3. Marcin Kubeczka

KATEGORIA GIMNAZJUM

- dziewczyny

1. Dominika Dorsz

2. Jagoda Wolsztyniak

3. Wiktoria Cłapka

- chłopcy

1. Wojciech Kłakulak

2. Albert Szafrański

3. Kacper Ślęzak

Zaznaczyć tu trzeba, że każdy zawodnik który ukończył bieg otrzymał okolicznościowy medal. 

Po ukończeniu zmagań biegowych rozpoczął się cykl występów artystycznych przygotowanych przez dzieci i młodzież. Odbyły się konkursy, quizy, zmagania rodzinne. Odbył się mecz piłkarski "uczniowie - rodzice" oraz konkurs strzelania z wiatrówki. Uczestnicy festynu przez cały czas jego trwania mogli podziwiać rasowe gołębie, konkurować w strzelaniu z wiatrówki, kręcić kołem szczęścia, skorzystać z przejażdżek konno i bryczką. Można było zakupić rękodzieła na kiermaszu oraz wziąć udział w loterii fantowej. Bez wątpienia bogata była także oferta rozrywkowa dla najmłodszych. Od malowania twarzy po dmuchańce, od zabawek z balonów po kule wodne. Nieustannie można było także skorzystać ze stoisk gastronomicznych.

Co prawda w pewnym momencie aura pokazała swoją moc, jednak festyn trwał w najlepsze dalej.

 

tekst/fot:WojDor


 


Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
ŁADNAWIDZ, 2017-06-20 22:27:55
Pani Dominiko, odwagi, ma pani jeszcze tyle do pokazania, a tak mało pani pokazuje.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7200612 osób.
realizacja 2011: studio fabryka