I Ty będziesz mógł skosztować piernika z Gogolewa

Tradycją jest ,że w wielu domach wraz z rozpoczęciem Adwentu wypiekane są pierniki. W tym roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich przysmak ten przygotowywały na szerszą skalę. Pomagały im w tym dzieci uczęszczające na cotygodniowe zajęcia, odbywające się w świetlicy wiejskiej.

Dzieci uczestniczyły w przygotowywaniu ciasta i wypieku pierników. Nie małą frajdę sprawiało im lukrowanie i ozdabianie. Był to fajny pomysł na wspólne działanie dzieci i pań z KGW. Skosztować ich będzie można podczas corocznego Jarmarku Swiątecznego w Krobi.

Czas ten był impulsem do zorganizowania spotkania wszystkich członkiń KGW przy tradycyjnej kawce. Spotkanie to miało miejsce 3 grudnia br. Przy tej okazji uczestnicy mogli obejrzeć przygotowaną wystawę prac malarskich pani Urszuli Podworskiej. 

 Specjalnie na tą okazję dzieci z "kółka" ,pod czujnym okiem opiekuna pani Marii Poprawa, przygotowały program artystyczny. Recytowały wiersze,śpiewały piosenki oraz przedstawiały przygotowane humorystyczne scenki.

Panie z uśmiechniętymi buziami podziękowały im gromkimi brawami oraz słodką  niespodzianką.

 

 

 

 

 

 

 

 tekst/fot:WojDor

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7192125 osób.
realizacja 2011: studio fabryka