I Międzygminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Jak to zwykle w życiu bywa, wszystko zaczęło się od pomysłu. Dwa lata temu dwie nauczycielki Zespołu Szkół w Gostkowie – Magdalena Szwarczyńska i Janina Porożyńska - wpadły na pomysł zorganizowania czegoś wyjątkowego.

Miało to być działanie, które motywowałoby uczniów do nauki języków obcych. Wtedy też odbył się pierwszy szkolny konkurs piosenki anglojęzycznej, ale po drugiej edycji tego konkursu panie postanowiły, że fajnie by było, aby to przedsięwzięcie było na tyle „duże", aby dzieci i młodzież z innych szkół mogły również skorzystać i wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi i muzycznymi.Po burzliwych naradach, wybór padł na Międzygminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Brzmi ambitnie, ma szeroki zasięg, a ponadto umożliwia uczniom nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z innych szkół, mającymi podobne zainteresowania. Konkurs ma rozbudzać w młodzieży potrzebę rozwijania zainteresowań muzycznych, co w nauce języków obcych nie jest bez znaczenia. Z innej zaś strony dojrzałość muzycznai umiejętność śpiewania w obcym języku podnosi wartość talentu muzycznego. 

I stało się – I Międzygminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej odbył się 28 listopada 2013 w sali wiejskiej w Gogolewie, na który zjechali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z dwóch gmin : Krobi i Miejskiej Górki. W jury zasiedli prawdziwi eksperci, którzy oceniali występy młodych artystów - pani Lajla Zaborowska - Dyrektor Szkoły Muzycznej w Gostyniu, dyrygent chóru oraz instruktor zespołów instrumentalnych , paniJowita Augustyniak - członek i dyrektor artystyczny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, założycielka i dyrygent chóru I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, nauczycielka muzyki w gimnazjum w Sierakowie oraz pani Małgorzata Kaźmierczak- nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Skoraszewicach. 
Muzycznym zmaganiom bacznie przyglądali się rodzice, opiekunowie, koledzy i koleżanki uczący się w Zespole Szkół w Gostkowie oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się - pan Sebastian Czwojda - Burmistrz Gminy Krobia, pani Maria Antkowiak – Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Oświaty, reprezentująca Burmistrza Miejskiej Górki, pani Genowefa Skrobała – Radna Gminy Krobia, pani Barbara Walkowiak – Radna Gminy Miejska Górka,pani Dominika Stróżyk – Dyrektor Zespołu Szkół w Gostkowie, pan Janusz Bogdański – Sołtys Gogolewa. Burmistrzowie obu gmin sprawowali patronat honorowy konkursu i to oni byli sponsorami nagród. 
Młodzi artyści zmagali się ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: 8 – 12 lat i 13 – 15 lat. Wyróżnienia w grupie pierwszej przypadły : Sandrze Balcerek z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi  i Alicji Krzyżoszczak z Zespołu Szkół w Konarach, miejsca III nie przyznano, na II miejscu uplasowała się Alicja Sorbicka z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi, a na najwyższym stopniu podium stanęły dwie osoby : Julia Kordus z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starej Krobi i Szymon Strugała ze Szkoły Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce.

W drugiej grupie wiekowej wyróżnień nie przyznano. Miejsce III zdobyła Wiktoria Biernat 
z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starej Krobi , II – Joanna Kryś z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce, a I – Dominika Przewoźna 
z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce.

Zanim ogłoszono wyniki, przewodnicząca jury – pani Lajla Zaborowska gratulowała występu wszystkim młodym artystom. Przyznała, że wyłonienie zwycięzców nie było łatwym zadaniem, gdyż pomimo tego, że to pierwsza edycja takiego konkursu, to poziom był bardzo wysoki. Jednocześnie pochwaliła za ideę samego konkursu i zwróciła uwagę, że trzeba rozwijać tak wspaniałe talenty, na co pozwala organizacja konkursów tego typu. 
Popołudnie można zaliczyć do udanych – każdy znalazł coś dla siebie – jedni pasję śpiewania, inni przyjemność słuchania i oglądania wspaniałych występów. Zapewne za rok spotkamy się na II Międzygminnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej, a organizacja tego wydarzenia wpisze się na stałe w kalendarz imprez Zespołu Szkół w Gostkowie.

GALERIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA TUTAJ

 

źródło: za www.zsgostkowo.pl

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7192012 osób.
realizacja 2011: studio fabryka