III Festyn Rodzinny z okazji Biegu Św. Ap. Piotra i Pawła za nami

25 maja 2014 roku, przy budynku Zespołu Szkół w Gostkowie odbył się kolejny Festyn Rodzinny. Już po raz trzeci dyrekcja , nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do tej szkoły zorganizowali lokalne święto. Głównym punktem zawsze jest Bieg Świętych Apostołów Piotra i Pawła - patronów parafii w Nieparcie. Z pewnością , biorąc pod uwagę pogodę jaką mieliśmy w tygodniu po festynie także, oni czuwali nad przebiegiem biegu i festynu. Bieg, liczne atrakcje dla dzieci, występy artystyczne oraz nader wszystko wspaniała , można powiedzieć iście letnia aura sprawiło ,że w festyn nawiedziło liczne grono mieszkańców wsi z okręgu działania ZS w Gostkowie oraz parafii w Nieparcie. Byli także goście przyjezdni, którzy skorzystali z okazji aby miło spędzić niedzielne popołudnie.

Impreza rozpoczęła się rywalizacją biegową w trzech kategoriach. W zależności od grupy zmieniała się także długość trasy do pokonania.  Pierwsza to dzieci z klas 0-3. Druga uczniowie klas 4-6. Ostatnia to najstarsza grupa, która miała do przebycia najdłuższy dystans. Można ją nazwać grupą "open" - bo do rywalizacji wystartowali zarówno uczniowie gimnazjum, ale także biegacze , którzy wiek szkolny dawno mają juz za sobą. Najważniejsze było ukończenie biegu , które ku zadowoleniu uczestników ,mimo różnych kryzysów-  wszystim się udało. Serdeczne gratulacje. Nazwiska najlepszych zawodników w danych grupach podamy o oddzielnym artykule.

Po zakończonych biegach i ogłoszeniu ich wyników rozpoczął się przygotowany przez dzieci , pod okiem ich szkolnych opiekunów, program artystyczny. Uczniowe sumiennie do tych występów się przygotowywali , tym bardziej ,że publiczność w osobach najbliższej rodziny czy sąsiadów zawsze wywiera dodatkową tremę i emocje. Jednak obiektywnie należy podkreślić ,że występującym artystom żadna trema nie przekadzała bo występy bardzo się podobały , czego dowodem oczywiście były gromkie brawa. Swoją drogą oglądając i słuchając niektóre z występów nasuwa się stare powiedzenie : " cudze chwalicie , swego nie znacie" - naprawdę mamy utalentowaną młodzież.

Podczas trwania festynu bardzo dużą popularnością cieszyły się losy na loterię fantową. Rozeszły się bardzo szybko , a że nagród było naprawdę sporo , organizatorzy musieli rozłożyć losowanie na kilka etapów. W tym miejscu gratulujemy osobie , której dopisało szczęście i wygrała ładny rower , który był nagrodą główną loterii. Cały czas czynne były także stoiska gastronomiczne z kiełbaską z grilla, grochówką, kawą i hertbatą oraz chłodnymi napojami. Nie zabrakło rzecz jasna słodkich wypieków. Czynny był także kiermasz wyrobów artystycznych i plastycznych.

Oprócz występów uczniów odbył się także mały Quiz , w którym uczestniczyli dorośli uczestnicy festynu. Mogli się w nim wykazać wiedzą ogólną oraz tężyzną fizyczną.

Zebranym swoje, nie lada, umiejętności zaprezentowali również zawodnicy klubu Ju-Jitsu i Judo z Miejskiej Górki. Odbył się także specjalny pokaz pt.: "Życie i kultura w średniowieczu" , który zaprezentowała w strojach z tej epoki grupa artystyczna "Rekonstrukto".

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko "Tasmania Racing". Członkowie tej grupy , swoje quady i motocykle żużlowe nie tylko pokazali i chętnie o nich opowiadali, ale  - co szczególnie ucieszyło zainteresowanych - sprzęt odpalili i przejażdżki były- że hej. Z informacji jakie zebrałem, najwięcej adrenaliny mieli pasażerowie "żółtego quada". Mimo ,że ryk motocykli i quadów był dość spory, nie straszne to było dla koni , które także chętnych przejażdżką bryczką obwoziły po okolicy. Oczywiście przez cały czas trwania festynu dla najmłodzych czynne były tzw. dmuchańce - czyli dmuchany zamek duży i dmuchany żółwik dla maluchów, kule wodne, euro bungee i trampolina.

Festyn,co podkreślali,goście był dobrze zorganizowany i sprawnie poprowadzony , w czym duży wkład mieli nauczyciele i rodzice. Myślę ,że spokojnie mogę tu napisać :

Do zobaczenia za rok !!!

 

 

 

tekst/fot.: WojDor


 

 Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
superbeniu, 2014-06-06 13:35:11
super
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7200168 osób.
realizacja 2011: studio fabryka