Festyn rodzinny i II Bieg Piotra i Pawła za nami

23 czerwca br., w dniu, kiedy wszystkie dzieci składają najlepsze życzenia swoim tatom, na boisku szkolnym Zespołu Szkół w Gostkowie spotkali się uczniowie i ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, mieszkańcy wiosek z dwóch gmin: Krobia i Miejska Górka należących do obwodu szkoły, by wziąć udział w festynie rodzinnym.

  Nie udałoby się zorganizować tej imprezy, gdyby nie wielkie zaangażowanie, życzliwość i poświęcony czas wielu ludzi – powiedziała dyrektor szkoły Dominika Stróżyk podczas powitania bardzo licznie przybyłych gości. Dziękowała też sponsorom, których lista była bardzo długa.

Festyn rozpoczął się biegiem pod nazwą „Bieg Piotra i Pawła” w trzech kategoriach : klasy I – III SP, IV – VI SP oraz gimnazjaliści wraz z wcześniej zgłoszonymi chętnymi osobami. Zainteresowanych uczestnictwem w biegu było bardzo wielu. Nad ich bezpieczeństwem na trasie czuwali strażacy i pielęgniarki.

W kategorii I – III SP I miejsce zajął Kamil Biegała, II – Nikola Kwiecińska, a III – Rafał Musielak.

W kategorii IV – VI CHŁOPCY na miejscu I znalazł się Marcin Jędryczka, na II – Miłosz Szymkowiak, a na III – Damian Binkowski.

W kategorii IV – VI DZIEWCZYNY – I miejsce – Dominika Dorsz, II – Estera Szafrańska, III - Kinga Kłakulak.

W ostatniej grupie wiekowej chłopców na I miejscu znalazł się Tobiasz Suchanecki, na II – Daniel Michalak, a na III – Hubert Siecla.

Wśród dziewczyn miejsce I zajęła Agnieszka Siecla, II – Karolina Wigorzyńska, a III – Małgorzata Moderska.

Po zakończeniu biegu rozpoczęły się prezentacje artystyczne na scenie w wykonaniu uczniów szkoły, ale nie tylko. Wystąpił gościnnie „Dziecięcy zespół biskupiański” z Przedszkola Samorządowego w Krobi, odbył się pokaz sztuki walki ju – jutsu i judo z Miejskiej Górki, pokaz mody „Coś z niczego”, quiz dla sołtysów, zawody strzeleckie z wiatrówki, pokaz sprzętu militarnego. Przez cały czas trwania festynu dzieci mogły zabawiać się na dmuchanym zamku, trampolinie i w wodnych kulach. Poza tym czekało na nich wiele innych atrakcji – malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, różne konkursy, m. in. Potyczki rodzinne. Mamy uczniów przygotowały całe zaplecze żywieniowe. Można było skorzystać z plenerowej kawiarni, smacznej grochówki i kiełbasek z grilla. Chętni mogli pojeździć konno wierzchem lub zabrać się na przejażdżkę powozem konnym, udostępnionym na ten dzień przez Stadninę Koni w Gogolewie. Wielkie zainteresowanie wzbudziło losowanie nagród. Główną nagrodę – rower – wygrała pani: Donata Moderska. Dochód z loterii szkoła przeznaczy na wzbogacenie wyposażenia izb lekcyjnych. Wszyscy uczestnicy festynu radośnie spędzili czas. Spotkali się ze znajomymi, sąsiadami, by wspólnie świętować.

 

 

Obszerną galerię zdjęć można obejrzeć  klikająć TUTAJ lub TUTAJ

 

 


 

 

tekst za :http://www.zsgostkowo.pl

fot.WojDor 

 

 


Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7201728 osób.
realizacja 2011: studio fabryka