Dzień Seniora 2017

W ostatnią sobotę, tj. 27 maja br., w Gogolewie odbyła się coroczna impreza pod hasłem "Dzień Seniora". Jest to dzień w którym od kilku lat spotykają się najstarsi mieszkańcy Gogolewa, aby na chwilę zapomnieć o troskach i problemach codziennego trudu i dać się pochłonąć zabawie w towarzystwie swoich znajomych.

Przybyłych na spotkanie powitał i udanej zabawy życzył, główny organizator imprezy, sołtys Gogolewa - Adam Franciszczak. Następnie specjalnie przygotowany, bardzo humorystyczny i energetyczny program artystyczny przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nieparcie. Sprawiły, że podczas ich występu bardzo często można było zobaczyć uśmiech na twarzach zebranych. 

W tym roku termin imprezy zbiegł się z datą pielgrzymki dzieci z naszej parafii, które przystąpiły w tym roku do pierwszej komunii do Lichenia dlatego nie było Mszy św. Organizatorzy nie zapomnieli jednak o modlitewnej części spotkania i pod przewodnictwem pani Zofii Bzdęgi odprawiono nabożeństwo majowe.

Po modlitwie głos zabrała radna Rady Miejskiej w Krobi - Genowefa Skrobała, która także życzyła udanej zabawy gogolewskim seniorom. Przy okazji przypomniała, że pomysłodawcą organizowania tych spotkań był m.in. obecny także na sali, były wieloletni sołtys  Gogolewa - Janusz Bogdański. W pierwszych imprezach uczestniczyło ponad 80 osób wspominała radna.

Następnie, po konsumpcji nastał czas rozrywki i zabawy do późnych godzin wieczornych.

 

 

tekst/fot.WojDor

 

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Co to było ?ZOJA, 2017-06-04 12:37:46
Autor tekstu mówi o Dniu Seniora a załączone zdjęcia pokazują Dzień Dziecka. Czego było więcej? Czy nie lepiej organizować "dwa w jednym"? Wówczas można by się pochwalić dużą frekwencją.
Rywalizacja taneczna.JURY, 2017-06-04 15:57:37
Pierwsze miejsce bezapelacyjnie para ze zdjęcia nr 42, drugie 38, trzecie 35 i wyróżnienie dla pary ze zdjęcia nr 43. Gratulacje!!!!!!!!!
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7200611 osób.
realizacja 2011: studio fabryka