Czy w miejscu Gogolewa powstanie kopalnia ?

Dyskusje na temat prac badawczych tzw. odwiertów i ewentualnego powstania kopalni trwają już ponad rok.

Jednakże w ostanim czasie temat powrócił ponieważ firma , która zainteresowana jest  pokładami węgla na tym terenie , otrzymała stosowną koncesję .

Okoliczni rolnicy już w ubiegłym roku wyrazili swoje zdanie podpisując pismo , w którym nie wyrażali zgody na w/w prace . Zebrano wówczas ponad 500 podpisów.

Przedstawiciele firmy PAK w ostatnim czasie odwiedzili paru właścicieli działek na których planowane są odwierty badawcze .

W dniu dzisiejszym tj. 07.07.2011r odbyło się spotkanie mieszkańców Gogolewa i Niepartu . Tematem zebrania była  właśnie sprawa powstania na tym terenie kopalni węgla .

Dyskusja miała na celu zgłębienie tematu od podstaw . Wymieniane były zagrożenia związane z powstaniem tejże kopalni .

Plusy i obietnice  ,które przedstawiają pracownicy firmy PAK - przekazała pani Genowefa Skrobała , która odbyła spotkanie m.in. z prezesem wymienionej firmy.

Myślę ,że większość mieszkańców ma wyrobione zdanie w tej kwestii.  Dobrym narzędziem aby wyrazić swoją opinie jest zamieszczona poniżej sonda .

 

 

 

Na zdjęciach poniżej prezentujemy mapkę , która pokazuje gdzie są planowane prace.

Tutaj można przeczytać oświadczenie Burmistrza Krobi w sprawie kopalni wydane dnia 26 kwietnia 2010r.

Z pewnością do tematu powrócimy już niebawem.

tekt/fot.WojDor

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
powalczymykibic, 2012-03-03 21:51:26
długo nie zabierałem głosu ale teraz coś napiszę uważam że pan czwojda nie jest burmistrzem tylko sprzedawczykiem i mąciwodą bo za parę kadencji poprzedniego burmistrza nie było tyle zła co za tego a teraz myślę że musimy pokazać jaką siłę ma wieś i z nią związani ludzie na początek proponuję aby nie płacić podatku rolnego potem pokarzemy w centrum miasta jak wygląda nasze rolnictwo pod względem sprzętowym myślę o beczkowozach z gnojowicą aby coś po nas zostało w pamięci temu panu co na niego mówią burmistrz
a może porozmawiamy zamiast walczyć?razor, 2012-04-21 11:43:05
ja myślę, że ostatecznie trzeba dać ludziom podjąć decyzję, nikt im siłą na działki nie wchodzi. dużo się mówi o tych, którzy są przeciw, ale jest też grupa ludzi którzy chcą chociaż mieć szansę to rozważyć, ale w sumie nie można, bo taka jest atmosfera w gminach, że można mieć tylko jedno zdanie. dlatego nie wiem jak tam burmistrz, ale i bez niego nie ma szansy na normalną dyskusję, bo w sumie nie interesuje nas inne zdanie. to przykre
nie da sieMichał_B, 2012-04-24 14:18:40
nie wiem czy rozmowa jest jeszcze w ogóle możliwa. zaczynam się zastanawiać czy nie zgodzić się na odwiert a potem spakować się i wyprowadzić już teraz nawet już się nie oglądając czy będzie u nas kopalnia czy nie. jak niedawno powiedziałem że na spotkanie w miejskiej górce nie idę to na drugi dzień zaczepiło mnie takich dwóch, popchnęli i mówią żebym uważał i propagandy nie siał. zaczynam się zastanawiać czy w ogóle chce tu mieszkać?
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7200219 osób.
realizacja 2011: studio fabryka