Będziemy patrzeć na ręce - Sobiałkowo 24.01.2012r

-Takie ciastka jak kopalnia zawsze kosztują - mówił wczoraj Radosław Gawlik ze Stowarzyszenia "EkoUnia"- musimy liczyć się z dewastacją krajobrazu, zniszczeniem gleby, wycięciem lasów, dużą ilością odpadów oraz częstymi osunięciami gruntów.

- Jako proboszcz tej parafii muszę zabrać głos w tej sprawie. Muszę bronić tego kościoła , tej parafii i Was (.......) Walczcie o swoje ziemie ,które przez wiele wiele  następnych lat będą  wydawać  plony większe niż ta warstewka węgla , która podobno tam jest. - apelował podczas ostatniej niedzieli ks. Józef Dutkowiak - Jedźcie do Sobiałkowa i pokażcie ,że jesteście przeciwni kopalni na tym terenie. - apelował proboszcz naszej parafii.

To,że rolnicy z Gogolewa są przeciwni kopalni wiadomo już dawno . Za namową księdza czy też nie ,spora grupa  mieszkańców naszej wsi uczestniczyła ,wczoraj  w spotkaniu dotyczącym tematu kopalni. Zebranie odbyło się w Sobiałkowie , jednak obecni na nim byli także mieszkańcy okolicznych miejscowości , z różnych gmin. Liczba osób uczestniczących w spotkaniu przeszła chyba oczekiwania organizatorów i ich gościa jakim był Burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak.

Temat jest na tyle wrażliwy i ważny ,że dyskusja oczywiście była pełna emocji a atmosfera "gęsta".

Mieszkańcy domagali się od włodarza deklaracji dotyczącej podjęcia kroków, które mają doprowadzić do cofnięcia koncesji na badania. Wymusili ją na burmistrzu pod koniec zebrania. - Obiecuję, że poinformuję o całej sprawie i nastrojach społecznych ministerstwo - mówi Skrzypczak - nie wiem jakie będzie to miało skutki prawne. Być może wywoła to zmianę decyzji w sprawie koncesji. - Trzymamy Pana za słowo, będziemy patrzeć na ręce i oczekujemy rozmowy z burmistrzem Krobi - skwitowali dyskusję i deklarację zgromadzeni

 

Zdjęcia z Sobiałkowa można obejrzeć TUTAJ.

Video z Sobiałkowa można obejrzeć TUTAJ

 

 

tekst.WojDor

fot.www.zycie-rawicza.pl 

źródło.: www.elka.pl, www.zycie-rawicza.pl


Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
ha haKasia, 2012-01-31 10:18:44
ta pani na pierwszyma planie to chyba największe wsparcie pani radnej z Niepartu
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7201220 osób.
realizacja 2011: studio fabryka