Bawili się gogolewscy seniorzy

W piękne,majowe popołudnie 23 maja br., jak co roku odbyło się spotkanie seniorów mieszkających w Gogolewie oraz zaproszonych gości. Dzień Seniora w naszej wsi stał się już imprezą cykliczną i co najważniejsze mimo upływających lat uczestnicy zachowują dobrą formę.

Tradycyjnie seniorzy spotkanie rozpoczynają modlitwą i nie inaczej było tym razem. Mszę Świętą w intencji przybyłych odprawił ksiądz proboszcz Józef Dutkowiak. Po modlitwie obecnych seniorów powitali i za przybycie zaproszonym gościom podziękowali gospodarze imprezy :Genowefa Skrobała - radna Gminy Krobia i Adam Franciszczak -sołtys Gogolewa, który debiutował w tej roli

Po tym wstępie rozpoczął się program przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół w Gostkowie. Na specjalnym pokazie dziewczyny zaprezentowały zebranym kreacje , które mogły zadziwić. Bezsprzecznie pokaz był wyjątkowy z paru względów. Na pewno materiały z jakich były zrobione stroje już zaskakiwały. Były m.in.: worki na śmieci, folie aluminiowe, gazety, talerzyki plastikowe i papierowe, karimata, tapeta, balony oraz papierowe serwetki . A wszystko to połączone zostało metrami taśmy klejącej i niezliczoną ilością zszywek. Wyjątkowość pokazu polegała także na tym, że młode modelki niejednokrotnie musiały się wykazać aby stroje założyć, nie mówiąc już o ich zaprezentowaniu. Jednak wszystko się udało czego dowodem były gromkie brawa w trakcie i po pokazie. Młodzież pokaz przygotowała na zajęciach pozalekcyjnych pod okiem nauczycielek : Magdaleny Ratajczak i Magdaleny Szwarczyńskiej.

Po wrażeniach związanych z pokazem uczestnicy imprezy posilili się obiadem. Następnie głos zabrał Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, który jak co roku skorzystał z zaproszenia aby się spotkać ze starszyzną naszej wsi. Włodarz gminy podkreślił poszanowanie dla osób starszych i życzył im zdrowia na dalsze lata oraz udanej zabawy.

Na rozgrzewkę, przed sporą dawką tańców zebrani świetnie bawili się śpiewając, wraz z młodzieżą, piosenki biesiadne. Jak to zwykle przy tego typu imprezach bywa, niektórzy z seniorów wykazali ,że drzemią w nich jeszcze ogromne pokłady energii. Dzięki uśmiechom na twarzach bawiących się osób można znowu napisać ,że było fajnie.

 

 

 

 

 

tekst:WojDor

foto: R.Waleński/ DD/ WojDor    

 

  

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
opiniabozena, 2015-11-21 16:55:50
bardzo dziekuje tworcy kroniki za pokazanie tego co aktualnie dzieje sie w mojej rodzinej wsi oczekuje jeszcze wiecej. serdzecznie pozdrawiam
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7181845 osób.
realizacja 2011: studio fabryka