Aktualności

09 grudnia 2014

Zebranie wiejskie - sprawy bieżące

Dnia 04 grudnia 2014r w Gogolewie odbyło się zebranie wiejskie. Miało ono charakter podsumowujący pewien okres czasu oraz omówienie spraw bieżących naszego sołectwa.

» czytaj więcej..
03 grudnia 2014

II MIĘDZYGMINNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ W GOGOLEWIE

Jak to zwykle w życiu bywa, wszystko zaczęło się od pomysłu. Trzy lata temu dwie nauczycielki Zespołu Szkół w Gostkowie Janina Porożyńska i Magdalena Szwarczyńska, wpadły na pomysł zorganizowania konkursu piosenki anglojęzycznej w szkole. Po drugiej edycji szkolnego konkursu panie postanowiły, że fajnie by było, aby jednocześnie to przedsięwzięcie było na tyle „duże", aby dzieci i młodzież z innych szkół mogły również skorzystać i wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi i muzycznymi.

» czytaj więcej..
31 października 2014

Ty też możesz pomóc chorej Emilii

29 listopada 2014r., w Świetlicy Wiejskiej w Sułkowicach odbędzie się Zabawa Andrzejkowa, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz Emilii Chadrysiak - mieszkanki Sułkowic, zmagającej się z chorobą nowotworową. Organizatorzy serdecznie zapraszają !

» czytaj więcej..
26 października 2014

Otwarcie sali po remoncie

24 października br. odbyła się premierowa impreza w nowo wyremontowanej sali. Można powiedzieć- nowe otwarcie świetlicy w Gogolewie. Organizatorzy zaprosili wszystkich mieszkańców wsi oraz gości specjalnych. Dobre humory dopisywały obecnym , bo sala to także nasze dobro wspólne - całej społeczności i powinniśmy się cieszyć z przeprowadzenia tak dużej inwestycji .

» czytaj więcej..
26 października 2014

Sala w Gogolewie w nowej odsłonie (fot)

Sala wiejska w Gogolewie swego czasu była wizytówką naszej wsi. Odbywały się w niej niezliczone wesela, zabawy karnawałowe , imprezy kulturalne , sylwestry , komunie itp.. Funkcjonowały tu także bar i dyskoteka. Czas jednak dawał się we znaki i obiekt ten, delikatnie mówiąc stopniowo podupadał. Tak duży obiekt ciężko modernizować z funduszu sołeckiego. Od wielu lat znaczne kwoty z tegoż budżetu przeznaczane były na remonty w sali. Odnowiono toalety, korytarze, kuchnię , zainstalowano chłodnię. Zakupiono też nowe krzesła. Jednak budynek ten wymagał cały czas remontu generalnego. W końcu dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Gmina Krobia otrzymała dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych na zadanie :"Budowa,modernizacja i wyposażenie infrastruktury wiejskiej w Gminie Krobia - świetlica Gogolewo".

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 7192178 osób.
realizacja 2011: studio fabryka