Aktualności

31 października 2014

Ty też możesz pomóc chorej Emilii

29 listopada 2014r., w Świetlicy Wiejskiej w Sułkowicach odbędzie się Zabawa Andrzejkowa, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz Emilii Chadrysiak - mieszkanki Sułkowic, zmagającej się z chorobą nowotworową. Organizatorzy serdecznie zapraszają !

» czytaj więcej..
26 października 2014

Otwarcie sali po remoncie

24 października br. odbyła się premierowa impreza w nowo wyremontowanej sali. Można powiedzieć- nowe otwarcie świetlicy w Gogolewie. Organizatorzy zaprosili wszystkich mieszkańców wsi oraz gości specjalnych. Dobre humory dopisywały obecnym , bo sala to także nasze dobro wspólne - całej społeczności i powinniśmy się cieszyć z przeprowadzenia tak dużej inwestycji .

» czytaj więcej..
26 października 2014

Sala w Gogolewie w nowej odsłonie (fot)

Sala wiejska w Gogolewie swego czasu była wizytówką naszej wsi. Odbywały się w niej niezliczone wesela, zabawy karnawałowe , imprezy kulturalne , sylwestry , komunie itp.. Funkcjonowały tu także bar i dyskoteka. Czas jednak dawał się we znaki i obiekt ten, delikatnie mówiąc stopniowo podupadał. Tak duży obiekt ciężko modernizować z funduszu sołeckiego. Od wielu lat znaczne kwoty z tegoż budżetu przeznaczane były na remonty w sali. Odnowiono toalety, korytarze, kuchnię , zainstalowano chłodnię. Zakupiono też nowe krzesła. Jednak budynek ten wymagał cały czas remontu generalnego. W końcu dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Gmina Krobia otrzymała dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych na zadanie :"Budowa,modernizacja i wyposażenie infrastruktury wiejskiej w Gminie Krobia - świetlica Gogolewo".

» czytaj więcej..
30 września 2014

ŚCIEŻKA ROWEROWA NIEPART-GOSTKOWO - GŁOSUJ !!!

Gostyński samorząd powiatowy jako jeden z niewielu powiatów w Polsce realizuje procedurę budżetu obywatelskiego. Już drugi raz mieszkańcy mogli składać propozycje zadań do realizacji w 2015 r. Propozycje dotyczą wielu obszarów tematycznych. Najpopularniejsze to inwestycje związane z rozwojem turystyki rowerowej i wzbogaceniem jej infrastruktury, siłownie zewnętrzne, promocja miejsc, a także budowa boiska wielofunkcyjnego czy placu zabaw. Tegoroczna procedura idzie o krok dalej niż poprzednia, tym razem to sami mieszkańcy zadecydują o tym, która z tych inwestycji zostanie zrealizowana.

» czytaj więcej..
28 września 2014

Fundusz sołecki na 2015r rozplanowany

W ubiegły czwartek, 25 września 2014r., w Gogolewie odbyło się zebranie wiejskie , którego głównym celem było uchwalenie przyszłorocznego funduszu sołeckiego oraz omówienie spraw bieżących. W zebraniu uczestniczyli goście : Burmistrz Krobi - Sebastian Czwojda oraz Genowefa Skrobała - radna Rady Miejskiej w Krobi.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 7201515 osób.
realizacja 2011: studio fabryka