Aktualności

26 października 2014

Otwarcie sali po remoncie

24 października br. odbyła się premierowa impreza w nowo wyremontowanej sali. Można powiedzieć- nowe otwarcie świetlicy w Gogolewie. Organizatorzy zaprosili wszystkich mieszkańców wsi oraz gości specjalnych. Dobre humory dopisywały obecnym , bo sala to także nasze dobro wspólne - całej społeczności i powinniśmy się cieszyć z przeprowadzenia tak dużej inwestycji .

» czytaj więcej..
26 października 2014

Sala w Gogolewie w nowej odsłonie (fot)

Sala wiejska w Gogolewie swego czasu była wizytówką naszej wsi. Odbywały się w niej niezliczone wesela, zabawy karnawałowe , imprezy kulturalne , sylwestry , komunie itp.. Funkcjonowały tu także bar i dyskoteka. Czas jednak dawał się we znaki i obiekt ten, delikatnie mówiąc stopniowo podupadał. Tak duży obiekt ciężko modernizować z funduszu sołeckiego. Od wielu lat znaczne kwoty z tegoż budżetu przeznaczane były na remonty w sali. Odnowiono toalety, korytarze, kuchnię , zainstalowano chłodnię. Zakupiono też nowe krzesła. Jednak budynek ten wymagał cały czas remontu generalnego. W końcu dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Gmina Krobia otrzymała dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych na zadanie :"Budowa,modernizacja i wyposażenie infrastruktury wiejskiej w Gminie Krobia - świetlica Gogolewo".

» czytaj więcej..
30 września 2014

ŚCIEŻKA ROWEROWA NIEPART-GOSTKOWO - GŁOSUJ !!!

Gostyński samorząd powiatowy jako jeden z niewielu powiatów w Polsce realizuje procedurę budżetu obywatelskiego. Już drugi raz mieszkańcy mogli składać propozycje zadań do realizacji w 2015 r. Propozycje dotyczą wielu obszarów tematycznych. Najpopularniejsze to inwestycje związane z rozwojem turystyki rowerowej i wzbogaceniem jej infrastruktury, siłownie zewnętrzne, promocja miejsc, a także budowa boiska wielofunkcyjnego czy placu zabaw. Tegoroczna procedura idzie o krok dalej niż poprzednia, tym razem to sami mieszkańcy zadecydują o tym, która z tych inwestycji zostanie zrealizowana.

» czytaj więcej..
28 września 2014

Fundusz sołecki na 2015r rozplanowany

W ubiegły czwartek, 25 września 2014r., w Gogolewie odbyło się zebranie wiejskie , którego głównym celem było uchwalenie przyszłorocznego funduszu sołeckiego oraz omówienie spraw bieżących. W zebraniu uczestniczyli goście : Burmistrz Krobi - Sebastian Czwojda oraz Genowefa Skrobała - radna Rady Miejskiej w Krobi.

» czytaj więcej..
25 sierpnia 2014

Gogolewo znów najlepsze

Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy na wyspie kasztelańskiej, którego dokonał Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, było znakiem, że Dni Krobi 2014 się rozpoczęły. Na dzień 24 sierpnia organizatorzy przygotowali urozmaicony program. Tradycja i historia została połączona z rywalizacją między sołectwami , przy słodkim miodzie. Podczas, chłodnego już wieczoru, zgromadzoną publiczność rozgrzewał Mrozu z zespołem.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 7199995 osób.
realizacja 2011: studio fabryka