Aktualności

29 kwietnia 2012

Zbiórka zużytego sprzętu !!!

W dniu 19 maja (sobota) 2012r. odbędzie się na terenie gminy Krobia bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Specjalnie oznakowany samochód firmy ELEKTRO RECYKLING będzie podstawiony w danych godzinach, w wyznaczonych zgodnie z harmonogramem punktach na terenie całej gminy Krobia.

» czytaj więcej..
23 kwietnia 2012

II Ogólnopolska Konferencja Obywatelska Rozwój Tak - Odkrywki Nie

23 kwietnia br. w Warszawie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Obywatelska "Rozwój Tak - Odkrywki Nie". Odnawialna przyszłość polskiej energetyki. Brali w udział także mieszkańcy naszej wsi i okolicy , członkowie Stowarzyszenia "Nasz Dom".

» czytaj więcej..
18 kwietnia 2012

Apetycznie i zdrowo w Gogolewie

Jak już pisałem ostatnio remont kuchni został zakończony . Nadszedł więc czas na jej wykorzystanie . Dnia 18 kwietnia br.( środa) panie z Koła Gospodyń Wiejskich Gogolewo, uczestniczyły w spotkaniu w ramach projektu "Apetyt na zdrowie" . Program ten współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej w ramach PO FIO. Zajęcia prowadzlili przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej " Kamerdyner" .

» czytaj więcej..
18 kwietnia 2012

KGW Gogolewo poszukiwało wielkanocnych tradycji - zdjęcia

Z udziałem około 300 osób odbył się Festyn Smaków i Obrzędów, zorganizowany 30 marca br. w Dłoni, w miejscowym Domu Strażaka. Impreza była podsumowaniem projektu „Wielkanocny Stół Gościnnej Wielkopolski, poszukiwanie i promocja tradycyjnych potraw i obrzędów”, realizowanego przez Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce. Do udziału w nim zaproszono Koła Gospodyń Wiejskich funkcjonujące na obszarze dziesięciu gmin, tworzących Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska. Gminę Krobia w tej imprezie reprezentowały panie z KGW w Gogolewie.

» czytaj więcej..
16 kwietnia 2012

Kuchnia zmienia swoje oblicze - zdjęcia

Już od paru lat trwa mozolna modernizacja sali wiejskiej w Gogolewie. Jest to jeden z większych tego typu budynków w gminie , o ile nie największy. Ileż tu było zebrań, wesel , zabaw , sylwestrów,dyskotek , bali szkolnych i innych uroczystości - ciężko zliczyć . Jednak jak wszystko z biegiem lat się zużywa , starzeje lub staje się niefunkcjonalne. Nie inaczej jest z naszym tzw. "domem strażaka".

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 7199666 osób.
realizacja 2011: studio fabryka