Aktualności

22 listopada 2012

Po stronie prawdy - po stronie protestujących

21 listopada br. mieszkańcy terenu na którym firma PAK, póki co, realizuje przyznaną jej koncesję na odwierty badawcze ponownie zebrali się chcąc zaprotestować wobec planów ewentualnego powstania kopalni węgla brunatnego. Sprawą zainteresowała się TV Trwam i w programie "Po stronie prawdy" , który realizowany jest na żywo, przedstawiła swoim telewidzom tutejszy problem.

» czytaj więcej..
20 listopada 2012

Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom.

20 listopada br.,z inicjatywy pani radnej Genowefy Skrobała oraz pań pracujących w bibliotekach naszej gminy, miało miejsce szczególne spotkanie . Członkinie KGW z Gogolewa i Niepartu, w nastroju zadumy,nostalgii i wspomnień, uczestniczyły w "Poetyckich Zaduszkach". Był to słowno - muzyczny wieczór, poświęcony zmarłym bliskim i przyjaciołom.

» czytaj więcej..
17 listopada 2012

TV Trwam z protestującymi rolnikami

Stowarzyszenie "Nasz dom" zaprasza wszystkich mieszkańców na kolejne spotkanie.

» czytaj więcej..
07 listopada 2012

Kopalnie odkrywkowe - czarna dziura gospodarki

Tytuł tego newsa to hasło , które w dniu dzisiejszym aktywiści Greenpeace opuścili z dachu Ministerstwa Gospodarki . Od rana protestowali tam przeciwko budowie nowych kopalni odkrywkowych w Polsce. W tym celu rozpostarli kilkudziesięciometrowy transparent z napisem „Kopalnie odkrywkowe – czarna dziura gospodarki”. Domagali się odstąpienia od planów budowy kopalni odkrywkowych. W proteście tym uczestniczyli także mieszkańcy rejonów gdzie są plany budowy odkrywek - w tym naszego terenu, naszej wsi.

» czytaj więcej..
15 października 2012

Gimnazjaliści ponownie lepsi od Vipów

4 października 2012 roku na Orliku w Miejskie Górce odbył się mecz Vipy - Gimnazjum, który wpisał się już w tradycję szkoły.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 7191908 osób.
realizacja 2011: studio fabryka